Łamliwe paznokcie. Jak pielęgnować?

Paznokcie łamliwe

Łamliwe paznokcie z reguły są bardzo twarde, grubsze niż przeciętne, brak im giętkości, dlatego łatwo pękają, rozdwajają się  i łamią. Łamliwe paznokcie mają matową, suchą powierzchnię paznokcia. Przyczyny łamliwości paznokci to: niedokrwistość, nieprawidłowe odżywianie, zmiany hormonalne, stany zapalne oraz oczywiście detergenty. Dlatego przy zmywaniu naczyń zawsze trzeba używać rękawiczek. Powodem łamania się jest także używanie zmywacza z acetonem. Łamliwe paznokcie są najczęściej suche i odwodnione, dlatego do ich pielęgnacji należy używać kosmetyków na bazie tłuszczów, jak i wody.


Ratunkiem dla zniszczonych paznokci jest często zabieg przedłużenia ich metodą żelową bądź akrylową
Zdj. aut.:Wioletta Depta, źródło:  http://nail-by-roma.blog.onet.pl/

Dieta dla paznokci łamliwych

Należy zażywać witaminy C, D i E. Zapobiegają one nadmiernemu zgrubieniu i przebarwieniom, zwiększają wchłanianie innych składników odżywczych, dzięki czemu paznokcie stają się bardziej giętkie, jednocześnie zachowując odpowiednią twardość. Picie wody też im pomoże – dzięki temu paznokcie nabiorą pięknego różowego koloru. Pomogą też preparaty zawierające w swoim składzie skrzyp polny, pokrzywę lub drożdże. Warto czasem dać paznokciom odpocząć od lakierów do paznokci. Olejek rycynowy działa cuda ! Wystarczy wcierać go dziennie w paznokcie i skórki. Paznokcie przestaną się wreszcie rozdwajać i z pewnością zostaną wzmocnione. Pomoże tu też oliwa z oliwek.

Pielęgnacja

Tak samo jak w przypadku paznokci suchych, sprawdzi się parafina i oliwa z oliwek, ponieważ łamliwym paznokciom również potrzeba nawilżenia oraz sprężystości. Regularnie należy wcierać krem do rąk oraz olejek do skórek. Należy używać zmywacza z odżywką nie z acetonem. Piłuj paznokcie szklanym pilnikiem. Wszystkie metalowe wyrzuć do kosza ponieważ szarpią one płytkę paznokciową! Pamiętaj również by piłować paznokcie zawsze w jedna stronę.

Jeżeli masz naprawdę zniszczone, łamliwe paznokcie i zależy Ci na tym, by dłonie prezentowały się estetycznie, zawsze możesz zdecydować się na zabieg przedłużenia swoich paznokci metodą żelową czy akrylową.


Kolory, fantazyjne wzorki, zdobienia na paznokciach. Według życzenia klienta;).
Zdj. aut.:Wioletta Depta, źródło:  http://nail-by-roma.blog.onet.pl/

Dziękuję za udostępnienie zdjęć Wiolettcie Depta, Rybniczance, która prowadzi blog Nail by Roma

NataliaO Natalia
Natalia - Rybniczanka. Wizażystka, kosmetyczka, stylistka paznokci, blogerka. Ukończyła szkołę na kierunku technik usług kosmetycznych oraz wiele kursów związanych z tą branżą, m.in. kurs na stylizację paznokci oraz wizażu I i II stopnia. Na co dzień pracuje w zawodzie, co sprawia jej wielką radość. W Rybniczance wprowadzi nas w świat pielęgnacji paznokci oraz wizażu.

Komentarze

2 Komentarzy do “Łamliwe paznokcie. Jak pielęgnować?”
  1. Edyta pisze:

    Piękne paznokcie, w szczególności te białe

  2. roksana pisze:

    masakra te biale paznokcie na tych krotkich pulchnych dloniach!!!!!!!!!!

Wypowiedz się

Dodając komentarz podpisuj się swoim imieniem lub pseudonimem (nickiem). Komentarze podpisywane jako nazwa strony internetowej czy słowa kluczowe (keywords) itp. trafią do spamu. Przestrzegaj netykiety w wyrażaniu swoich opinii, sądów i sugestii. Dbajmy o przyjazną atmosferę tego miejsca.
Jeśli chcesz, aby Twój komentarz był opatrzony zdjęciem, zrób sobie gravatara!